Budowa pięknych i nowoczesnych domów często nastręcza wielu wyzwań. Jednym z nich jest montaż dużych i ciężkich okien, jakie stanowią istotną część bryły budynku.

Tutaj z pomocą przychodzą specjalistyczne mini żurawie (dźwigi), które znakomicie radzą sobie z tym zadaniem. Dzięki lekkiej konstrukcji są w stanie dotrzeć do każdego budynku. A ich duża moc sprawia, iż montaż naprawdę ciężkich okien jest dzięki nim stosunkowo prosty i szybki.

Dlaczego duże okna są coraz popularniejsze?

Dlaczego duże okna są coraz popularniejsze?

Nowoczesne projekty domów i budynków wyróżniają się dużymi oknami i przeszkleniami, ale wpływ ma na to kilka czynników.

Pierwszy z nich to trendy architektonicznie. Bryły nowoczesnych domów powinny być proste i lekkie, a duże przeszklenia pozwalają uzyskać taki charakter.

Także chęć tworzenia budynków energooszczędnych lub wręcz pasywnych ma na to wpływ. Duże przeszklenia na południowej ścianie budynku zapewniają dużo światła dziennego oraz pozwalają naturalnie ocieplać się wnętrzu podczas słonecznych dni, nawet zimą.

Jak ciężkie okno może podnieść dźwig?

Jak ciężkie okno może podnieść dźwig?

Standardowe okna w budynku ważą ok kilkudziesięciu kilogramów. Bez problemu montowane są ręcznie przez ekipę budowlaną. Wyzwanie stanowią duże okna lub przeszklenia, szczególnie gdy montowane są także na piętrze. Z takim zadaniem poradzi sobie znakomicie dźwig od Intermo.

Potrafi on unieść i umożliwić precyzyjny montaż okna, którego waga wynosi nawet kilkaset kilogramów a średnica jest kilkumetrowa.

W jaki sposób montowane są duże okna za pomocą dźwigu?

W jaki sposób montowane są duże okna za pomocą dźwigu?

Takie okna lub przeszklenia montowane są w specjalistyczny sposób. Po pierwsze okno chwytane jest przez specjalne przyssawki. Dopiero w ten sposób bezpiecznie transportowane jest do ściany budynku. Tutaj warto dodać, iż lekka konstrukcja dźwigu zapewnia dojazd w każdym terenie, nawet przy bardzo trudnym podejściu do elewacji.

Przeczytaj także: Dźwig do zadań specjalnych

Następnie przeszkolony operator dźwigu dokonuje precyzyjnego wyniesienia okna na odpowiednią wysokość. Umieszczenie go we właściwym położeniu dokonuje się dzięki pilotowi zdalnego sterowania, który umożliwia przesunięcie okna nawet o milimetry tak by umiejscowić go prawidłowo do montażu.

Dzięki temu nawet kilkuset kilogramowe okno jest bezpiecznie i precyzyjnie umiejscowione w bryle budynku.